مراسم نامزدی

مراسم نامزدی

نامزدی چیست؟

شاید برای برخی از افراد، جوانان و نوجوانان این سوال پیش آید که واقعا نامزدی چیست؟ توضیح مختصری در رابطه با نامزدی ارائه خواهیم کرد.

نامزدی به دورانی گفته می شود که پس از توافق دو نفر برای ازدواج با یکدیگر در آینده، آغاز می شود. دوران نامزدی قبل از ادواج، بهترین زمان برای آشنایی دو طرف با یکدیگر، روحیات، خلق و خو و ویژگی های فردی می باشد.

 

 مراسم نامزدی

دوران نامزدی، بهترین زمان برای دست یابی به مشترکات و شناخت هرچه بیشتر نقاط قوت و ضعف فردی است که در آینده قصد ازدواج با آن را داریم.
دختر و پسر به صورت توافقی می توانند مدتی را در دوران نامزدی سپری نمایند و پس از آن نیز با برگزاری یک مراسم عروسی وصلت خود را همیشگی و ابدی کنند.

حال که با دوران شیرین نامزدی آشنا شدیم می توان در رابطه با جشن برگزاری مراسم نامزدی صحبت نمود

برگزاری مراسم نامزدی

همانطور که در بالا اشاره شد، دوران نامزدی شامل بهترین و شیرین ترین روز هایی است که در ذهن زن و شوهر حتی تا روز های آخر زندگی باقی می ماند و می تواند یادآور خاطرات زیبای دوران جوانی و ابتدایی زندگی مشترک زوجین شود.

 

معمولا زوجین مراسم نامزدی خود را برای جشن گرفتن این اتفاق فرخنده و زیبا در کنار دوستان و نزدیکان برگزار می کنند و همراه همسر آینده خود از آن لذت می برند.

زوجین در دوران طلایی نامزدی به کارهای بسیاری مشغول می شوند و این روزها را برای خود به یاد ماندنی خواهند کرد، به عنوان مثال برخی از این امور عبارت اند از : انتخاب سالن برگزاری مراسم، خرید لباس، خرید حلقه، انتخاب سفره عقد یا میز، مشخص نمودن عاقد یا دفترخانه، رزرو عکاس و فیلمبردار، گرفتن نوبت آرایشگاه، دعوت میهمانان، موزیک مراسم و …